Sens specjalizacji?

Wszystko co związane z Forum i/lub Grą. Staramy się cierpliwie wyjaśnić tajniki gry wszystkim użytkownikom.
Xenoth
Kretostwór

Sens specjalizacji?

Post autor: Xenoth » 07 lipca 2015, 12:31

Gram sobie i staram się specjalizować w poszukiwaniu. Wszystko pięknie ale potrzebuję trochę innych surowców niż złoto z przedmiotów znajdywanych. Rozwinąłem nieco wydobywanie, sumarycznie łupię 2.5k surowców w te 18 minut. To więcej niż mam ze zleceń w stolicy. Przykładowo - zlecenie na metal w ośrodku handlu to 10700 metalu w 5h 26m. Wydobywając te 2.5k na 18 minut mniej więcej tyle samo metalu uzyskam także w około 5h. Ale dodatkowo zyskam nikiel i złoto (i to dużo). Jaki jest zatem sens specjalizacji innej niż zarządca? Bo gdybym poszedł mocno w to wydobywanie to różnica byłaby jeszcze większa i szybko inwestycja zwróciłaby się. Jako zarządca miałbym dodatkowe bonusy do wydobycia.
Rozumiem, że w dalszych etapach gry (a mam raptem 8 poziom) odblokują się dodatkowe profity z bycia poszukiwaczem ale na tę chwilę nawet doświadczenia mam więcej z 18minutowego wydobycia niż 57minutowej eksploracji. Zatem logiczniej dla mnie teraz, w początkowym etapie gry, jest specować w wydobyciu i zarządzaniu a dopiero potem resetować talenty i specować w coś bardziej interesującego niż siedzenie w kapsule cały dzień.
A może czegoś nie rozumiem (pewnie tak - dlatego piszę na forum).
Będę wdzięczny za jakieś wskazówki bo mam wrażenie że coś robię źle.

EDIT: temat zaczął się na czacie więc pozwolę sobie przekleić wnioski do jakich doszliśmy z firebite:

Kod: Zaznacz cały

[firebite]: więc rozumiem, że inne surowce potrzebne ci są do rozbudowy kapsuły i badań ,, jaki jest zatem sens specjalizacji w innych klasach ?" dla mnie to po prostu kwestia satysfakcji jaką masz z tego co robisz ;p - 12:28:35 
[firebite]: zarządcą może jesteś lepiej przygotowany na tego typu rozwój, ale, co jest minusem - przedmioty zawsze lepsze będziesz mieć jako poszukiwacz, więc jakoś to wszystko się uzupełnia. - 12:31:40 
[Xenoth]: No okej, ale ja już mam w miarę dobre przedmioty jak na ten etap gry i mój niski poziom. Wszystkie zielone. Polowanie na jakiś unikat w tym momencie trochę mija się z celem, więcej zyskam rozwijając kapsułę, a z dalszych poszukiwań będę miał tylko złoto ... Hm. Nawet doświadczenia zbieram więcej teraz z wydobycia niż z 57 minut eksploracji. - 12:36:18 
[firebite]: Gdy pojawi się w grze rynek (bo jednak uważam, że to tylko kwestia czasu), to na pewno sens grania daną klasą wzrośnie ;p - 12:40:50 
[Xenoth]: Czyli jednak tak jak podejrzewałem : zbyt mało opcji na zamianę danego surowca/zasobu na inny, do którego dana klasa nie ma dostępu. - 12:42:28 
[Xenoth]: jako poszukiwacz powinienem mieć możliwość sprzedaży przedmiotów znajdywanych na surowce, zarządcy powinni miec możliwość zakupienia lepszych przedmiotów za góry zasobów które kopią, a wojownicy.. nie wiem czego im tam brakuje w sumie, czegoś powinno. - 12:43:34
[firebite]: właśnie dlatego rynek jest tu rozwiązaniem, bo jeśli wprowadzić przedmioty lepszej klasy do sklepu, to każdy lepiej rozwinięty zarządca może sobie pozwolić na dobór dobrych dla niego przedmiotów, co mijałoby się wtedy z celem poszukiwań - 12:47:47 
[firebite]: póki co - każda klasa ma jakiś minus. - 12:48:56 

firebite
Moderator
Profil: http://www.undergame.pl/page/player/1494

Re: Sens specjalizacji?

Post autor: firebite » 07 lipca 2015, 13:36

Cześć
Jeśli chodzi o zarządcę, to pierwsze porady jakie otrzymałem, kiedy rozpoczynałem grę tą klasą - to rozwój technologi i modułu wydobycia, bo przyrost surowców względem ulepszania poszukiwań gruntowych jest mniejszy dlatego najlepiej, jest skrócić sobie najpierw czas wydobycia do maximum, a dopiero potem rozpocząć rozwój tego badania.

Jednak wybierając zarządcę raczej nie za bardzo możesz tworzyć przedmioty, co się przydaje później na eksploracjach powierzchni, albo gdy chociaż chcesz skontrować kogoś w walce.

Klasy są dostosowane do tego, co chcemy robić w grze - jeśli chcemy tropić mutanty, to mamy od tego wojownika - jeśli wyszukiwać, co raz to nowe rzeczy, to poszukiwacz będzie w tym najlepszy, a jeśli chcemy rozwijać swoją kapsułę i badania to zarządca jest najwygodniejszą do tego klasą.
Zawsze pozostaje jeszcze hybryda, czyli jeśli nie możesz się zdecydować to możesz grać na zmianę danymi klasami.
Tak jak pisałem każda klasa ma jakiś minus:
U zarządcy - jest to brak dostępu do przedmiotów klasy wyższej niż artefakt początkowy.
U wojownika - Brak uniwersalności, nie posiada on dokładnego punktu, który go określa, więc możemy być wojownikiem-zarządcą/-poszukiwaczem.
U poszukiwacza - dostęp do jednej klasy surowców.
Przynajmniej dla mnie to wszystko tak się maluje.

Mimo wszystko z czasem, na pewno jeszcze dużo się zmieni, więc pozostaje czekać. ;p

Z poważaniem. - Firebite

Ifnes
Kretostwór

Re: Sens specjalizacji?

Post autor: Ifnes » 13 lipca 2015, 04:50

Jak dotąd wciąż najlepszą opcją jest hybryda. Żadna inna opcja nie da Ci tak szybko awansować. Możesz robić questy u poszukiwaczy i gladiatorów jednocześnie, walczyć na arenie, eksplorować, wydobywać i to nie gorzej niż gdybyś skupiał się na jednej drodze rozwoju. Wystarczy odpowiednio dobrać ekwipunek i wszczepy. :)

ODPOWIEDZ